Newsy kabaretu HrabiFESTIWAL KABARETU HRABI
    Od maja do sierpnia w czterech miastach - Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku odbę™dzie się 3-dniowy Festiwal kabaretu Hrabi. W ciągu 3 dni zagramy 3 programy. Starszy - "Co jest śmieszne", z goś›cinnym udziałem kabaretu Władka Sikory ADIN, kompilacją wszystkich programów pt. "Lubię to", oraz najnowszy (muzyczny) "Gdy powiesz: TAK" z gościnnym udział‚em Mariusza Lubomskiego.

REALIZACJA TV PROGRAMU "SAVOIR VIVRE"

    Niedługo, bo 3 grudnia 2012 roku, w poznańskim teatrze, odbędzie się realizacja telewizyjna naszego programu "Savoir Vivre". Bardzo nas to cieszy, bo cierpimy na nadmiar materiału, gramy bowiem jednocześnie 4 programy, a utrzymanie ich w najwyższej formie jest dość uciążliwe. Po nagraniu, kiedy program pojawi się w telewizji, przyjdzie czas na pożegnanie i 16 grudnia w miejscowości Koszęcin zagramy "Savoir vivre" po raz ostatni. Żal, bo to nasz ulubiony program, ale i radość, że w pełni będziemy mogli oddać się najnowszym produkcjom.

 

 

 

Ludzie HRABI

 PŁYTA Z PIOSENKAMI KABARETU HRABI: "PIENIA I JĘKI - HRABIEGO PIOSENKI"

 

    Płyta audio z piosenkami kabaretu Hrabi jest do kupienia po występach kabaretu, poza tym jest w naszym (SKLEPIKU)

 

Hm...

 

Ludzie HRABI

 

JUŻ JEST PŁYTA DVD "KOBIETA i MĘŻCZYZNA"

 

    Pojawiła się nasza nowa płyta dvd z programem "Kobieta i mężczyzna" w sklepach sieci Empik. Materiał na płytę pochodzi z teatru Bajka, poza tym jest dużo dodatków, materiałów archiwalnych, krótki wywiad z kabaretem oraz uroczy dodatek ukryty.     (SKLEPIK)

 

 

 

 

Hm...

 

ZNALAZŁ SIĘ!

    Mowa o sponsorze dresów dla naszej drużyny piłkarskiej HRABI.PL. Nie będziemy wymieniać sumy, jaką przeznaczył - nie jest mała i tu może, w tym miejscu wygłosimy do niego odezwę:

"Odzywamy się do Ciebie nasz drogi (bardzo drogi) sponsorze, w podzięce za uzupełnienie strojów, w które po jesiennym wyposażeniu mogłeś nas teraz odziać w ciepłe dresy, naszym zawodnikom od tej chwili już nigdy nie będzie zimno. Czujemy się teraz kompletni oraz otoczeni prawdziwą sponsorską opieką. Dla Ciebie Łukasz Pietsch strzeli gola i osobiście Cię o tym poinformuje zaraz po oddaniu celnego strzału. Dziękujemy".

 

Hm...

 

NOWA ODSŁONA HRABIowej STRONY

    15 lipca 2010 – nareszcie. W tym dniu, jutrzejszym też i nawet pojutrzejszym, będziemy z Michałem Włodarczykiem wzdychać to jedno słowo „nareszcie…”. Ukończyły się bowiem prace nad nową, premierową odsłoną naszej strony www.hrabi.pl.

    Tylko Michał wie jak dużo było przy tym pracy i jego zaangażowania. Jest sporo niespodzianek i miejsc, do których można dotrzeć będąc wnikliwym. Albo nie będąc wnikliwym tylko częstym gościem. Zapraszamy do odwiedzania i jeśli macie jakieś sugestie, prosimy, zachęcamy – można pisać.

 

Hm...

 

 

BLOG AŚKI
    27 czerwca 2010 roku nastąpiła premiera nowego wyglądu bloga Aśki Kołaczkowskiej. Pracował, po nocach siedział, nie spał i nie jadł Michał Włodarczyk. Mistrz świata i okolic.

 

Hm...OGŁOSZENIE
   Zgłosił się tajemniczy fundator strojów naszej drużyny piłkarskiej HRABI.PL. Jest tak tajemniczy, że nie chce ogłaszać publicznie kim jest. Nawet nie daje nam możliwości oddania mu hołdu. To znaczy oddamy, ale już prywatnie. I w tym miejscu bardzo dziękujemy, dzięki niemu będziemy mieć nowe, śliczne, dwa komplety strojów. W związku z tym, że fundator "ZŁOTY" nie miał życzeń, obiecujemy że cała męska część Hrabi odda mu swoje sny, w których będą z fundatorem biegać po łąkach, łapać motyle i zdmuchiwać latawce.

   Zgłosił się też kolejny chętny do oddania swoich zarobków i też nie chce się ujawniać. Wzięliśmy i wydamy na potrzeby drużyny. Fundator "SREBRNY", bo tak go nazwaliśmy ze względu na to, że jednak dał mniej niż "ZŁOTY" - miał życzenie. Brzmiało ono: "Niech wygrają jakiś mecz". Obiecujemy, że jakiś wygramy. A ja (Aśka) osobiście fundatorowi "SREBRNEMU" dedykuję moje sny, wszystkie. Każde moje zamknięcie oczu, czy to od słońca czy nawet mrugnięcie powieką zaowocuje krótkim snem, w którym to w gęstej mgle będziemy z fundatorem zbierać kasztany, karmić misie, a przede wszystkim będziemy się wszystkiemu dziwić.

 

Hm...NOWA STRONA DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ HRABI.PL
    Uroczyście ogłaszamy, że z dniem 17 maja 2010 roku rusza nowa/lepsza strona naszej drużyny piłkarskiej HRABI.PL
    Stronę zrobił Michał Włodarczyk, który pracuje również nad nową odsłoną naszej, czyli hrabiowej strony. Michał pracuje, Aśka też ale mniej. I takie jest życie. Całe życie.

 

Hm...

 

NAJNOWSZY PROGRAM "SAVOIR VIVRE"

    14 stycznia 2010 roku odbyła się premiera naszego najnowszego programu pt. "Savoir vivre", drugi pokaz odbył się w Łodzi i czujemy się szczęśliwi. Ale kogo to obchodzi - się pytamy. To, czy jesteśmy szczęśliwi czy nie, ma się nijak do jakości programu. Zapraszamy na żywo i już. Program wyszedł nam nieco za długi, bo 2,10 minut więc albo będziemy drastycznie ciąć (1), albo dopiszemy jeszcze 40 minut i zrobimy program dwuczęściowy (2). Niedługo robimy premierę w 3 dni, tematycznie powiązaną z programem "Savoir-vivre", więc zobaczymy.

 

Hm...

 

 

NAJBLIŻSZE WYSTĘPY...

     

Występy Hrabi w grudniu 2010r.

1 grudnia -

2 grudnia -

 

3-4 grudnia -

5 grudnia -

10 grudnia -

11 grudnia -

12 grudnia -

13 grudnia -

16 grudnia -

17 grudnia -

20 grudnia - 

 OPOLE, "Xaverianum", program "SYF I MALARIA"

 ŁÓDŹ, klub WYTWÓRNIA, koncert z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego,

 Artura Andrusa i Hrabi

 ZIELONA GÓRA, FESTIWAL KABARETU, program "SAVOIR VIVRE"

 RADOM, Sala Koncertowa U.M, g.17.00, program "SV"

 NOWY TARG, DK, program "SV"

 LUBIN, DK MUZA, g.18.00, program "SV"

 SZCZECIN, Teatr Pleciuga, g. 18:30 i 20.30, program "SV"

 SZCZECIN, Teatr Pleciuga, g.18.00 i 20.45, program "SV"

 WROCŁAW, Multikino, g.18.00 i 20.30, program "SV"

 POZNAŃ, Scena na Piętrze, g.20.00, program "PIENIA I JĘKI"

 WARSZAWA, Piwnica Pod Harendą, g.18.00 i 21.00, program "SV"

 

Ot drobiazg

Hrabi dostojnie

fot: Kamila Markiewicz-Lubańska

Ot drobiazg

 

 

PŁYTY DVD

    Wydaliśmy 3 płyty DVD: "TERAPIA", "HRABI DRACULA" i "POJUTRZE". Płyty mają aktywną funkcję multiangle (macie to na pilocie jako "angle"). A tam? Niespodzianki. Zapraszamy, ale nie naciskamy. W czerwcu nagraliśmy program "Kobieta i Mężczyzna", najpierw będzie emitowany w stacji Polsat, później zaś zostanie wydany na płycie dvd. Kiedy? Myślę, że damy radę przed świętami BN.
 

Hm...

ZESPÓŁ TERMINAL - "Tree of Lie"

    W związku z tym, że nasz ulubiony zespół rockowy TERMINAL, wydał swoją pierwszą płytę, musimy, po prostu musimy Wam o tym napisać. Całe Hrabi płytę już ma i słucha namiętnie. Aśkowe ulubione kawałki: 4,5,6,7,9,10,11. Polecamy gorąco, jeśli nie spotkacie w empikach, można kupić na ichniej stronie www. Aha, a jeszcze taki smaczek... w kapeli na basie gra osobisty brat naszego Łukasza - Bartek.

 

Hm...

 

SERIAL SPADKOBIERCY

    Info dla tropiących serial improwizowany "Spadkobiercy": Najnowsze odcinki "SPADKOBIERCÓW" emitowane są w TV4, w każdą sobotę o godzinie 22.30 (powtórka poprzedniego odcinka) w niedzielę zaś o g.20.30 najnowszy odcinek. Nagrania kolejnych 30 sierpnia i 27 września br. - WARSZAWA, Teatr BAJKA.

 

Hm...

 

OPOWIADANIA AŚKI

    Aśka pisze czasami opowiadania, czy jak niektórzy mówią - felietony. Można je przeczytać, albo kupując kwartalnik "STYLE I CHARAKTERY", albo na naszej stronie.

 

Ot drobiazg

Hrabi dostojnie

fot: Kamila Markiewicz-Lubańska

Ot drobiazg

 

AKTUALNIE GRANE PROGRAMY:

 

1. "SAVOIR-VIVRE". Najnowsza produkcja Hrabi. Traktuje o zasadach zachowania się w ważnych sytuacjach, jak zachować bon ton i jak nie popełnić faux pas. Badaniu poddawana jest również widownia...

 

2. "SYF I MALARIA". Tytuł programu coś sugeruje i nie bez powodu! Oj, nie jest to zwykły program. To program - katastrofa, który toczy się jednocześnie w kilku płaszczyznach i wcale nie jest łatwy ani dla widzów, ani dla występujących. Trzeba uważać. W tym programie kabaret Hrabi śmieje się przede wszystkim z siebie - artystów kabaretowych. Nie ma takiego nieszczęścia scenicznego, które by nie dotknęło tego spektaklu, ale artyści dzielnie walczą do samego końca. W tej walce nie ma zwycięzców i przegranych - nie liczy się wynik, liczy się walka.

 

3. "PIENIA I JĘKI - Hrabiego piosenki". Program złożony z piosenek kabaretu Hrabi, których przez 7 lat istnienia grupy nazbierała się całkiem spora sterta. Hrabi będzie piać i jęczeć z towarzyszeniem zespołu muzycznego, który to składa się w 50% z przystojnych mężczyzn, sam Hrabi w 25% z ładnej kobiety, więc będzie na czym oko zawiesić. Piosenka jest jak kropla rosy spadająca z ogonka ślimaka, który rankiem rozpoczyna swą pełną niespodzianek wędrówkę po liściu rabarbaru, powodując skrzypienie, od którego to skrzypienia budzi się poranek a wraz z nim ptactwo opierzone na wzór kolorowej tęczy na niebie. Piosenka to coś wyjątkowego i miłego również dla ucha, coś co upiększa zaśmiecone ulice, brudne szyby w pociągu relacji Warszawa-Kraków i krzywe ryje polityków. Jak się człowiek wsłucha w melodię to i szybciej ziemniaki obierze, ziemniaki zaś szybciej się ugotują a Łukasz je szybko zje. Podczas analizowania tekstu piosenki czas biegnie inaczej, nim się spostrzeżesz już zaczyna się kolejna i kolejna...

 

4. "KOBIETA i MĘŻCZYZNA". Program w całości poświęcony płciom. Obu po równo. Zwolennicy wyższości płci jednej nad drugą nie mają na co liczyć. Bo to, że różnice istnieją nie ulega wątpliwości - ale żadna różnica nie czyni płci gorszą - lecz na pewno inną. Bo Kobiety są takie... a Faceci też, ale mniej. Za to Faceci potrafią... a kobiety też, ale co innego. Wspólne oglądanie programu Hrabi parami, nie grozi rozpadem związku, ani cichymi dniami. W programie tym kabaret Hrabi oswaja nas ze stereotypami na temat kobiet i mężczyzn, ukazuje ludzką stronę wad, skłaniając jednocześnie do ich pokochania.

 

 

Hm...

 

MOŻNA NAS RYPAĆ...

    Czyli krytykować, obsobaczać, czy co tam kto potrzebuje. Jeśli chodzi o zachęcanie do tego to jesteśmy pierwsi. http://hrabi.feen.pl

 

Hm...


SREBRNY PATISOHN...

    Na Festiwalu Kabaretu w 2007 roku w Zielonej Górze dostaliśmy SREBRNEGO PATISOHNA, wyobraźcie sobie, że w zębie ma prawdziwy diament! Nie powiemy u kogo stoi żeby zęby oszczędzić. Jesteśmy dumni, że go posiadamy i oświadczamy, że całość bierzemy sobie do serca i chcemy sprostać. Festiwal był znakomity, organizatorzy przygotowali kabaretom całą masę niespodzianek. Hrabi miał pierwszy w życiu bilboard :))) A jeszcze w 2005 roku Aśka dostała Srebrnego Patisohna, tyle że bez diamentu. Nie ma sprawiedliwości na świecie.

 

Hm...

 

 

OSTATNI NEWS

    Już wystarczy tych newsów. Człowiek nie nastarczy, wciąż weź coś nowego wrzucaj, już cholery można dostać.

 

Hm...

 

 

 

stronę opracowali: Aśka Kołaczkowska i Michał Włodarczyk

 

 

 

grafika: Michał Włodarczyk, www.wuem.pl