Ludzie Hrabi

Ludzie HRABI

fot: Paweł Sowa

 

*

 

 

Joanna Kołaczkowska

Joanna Kołaczkowska

 

 

    Znana też jako Chuda, Matysik, wreszcie Kołaczkowska, Kołaczewska, Koleczkowska oraz Kauczewska, Kauczukowska...

 

    Zaczynała w 1988 roku, w kabarecie Drugi Garnitur. W 1989 kiedy zespół zakończył swoją działalność, Joanna metodą transferu dostała się do powstającego z popiołów kabaretu POTEM. W zespole tym grała do 1999 roku wcielając się w role kapturków, królewien (przeważnie brzydkich), dzieweczek i babochłopów. W2000 urodziła dziewczynkę o imieniu Hania, która to jest piękna i mądra i niepodobna do mamusi. Aśka w Hrabi jest liderem, jednym z. Bo w Hrabi jest dwóch liderów, co sprawdza się znakomicie. Aśka jest najbardziej ortodoksyjna w sprawach artystycznych.

 

    Inni o niej: Legendarny element żeński (niegdyś kabaret Potem, aktualnie Hrabi). Monstrualny zmysł komiczny, niepowtarzalny styl, powalający urok. Z rezerwą podchodzi też do junkersów. Przedstawicielka niespokojnego, poszukującego nurtu A'YoY ("Studio Eksperymentalne"), przez co zdarza jej się normalnie przegiąć. Nie zawsze. Natura aktywistki.

 

 

 

Hobby Aśki

 

Chcecie zobaczyć Aśkę jako:

 Britney Spears,albo jako Nicole Kidman,albo jako Angeline Jolie,

albo jako Marilyn Monroe, albo jako Naomi Campbell,

albo jako Louisa de Funès, to już na pewno jako Sylvestra Stallone.

 

Ot drobiazg

 

 

 

Joanna Kołaczkowska

Tomasz Majer

 

 

    Znany też jako Sajer, Rajer, Klajer, Lajer, Myjer, Lupier, Klajster... albo po prostu Gutang.

 

   Z zespołem od 2003 roku. Tomek zaczynał przed laty, w zielonogórskim kabarecie "Miłe twarze" - składającym się z właścicieli twarzy, do których Tomek należy jak nikt inny na świecie. Później był kabaret E.K, potem PSEUDOMIN, będący czymś pomiędzy kabaretem a teatrem. Zatem Tomek współpracował z Aśką i Kamolem już przed laty. Tomek (Bajer) jest jest najbardziej towarzyskim elementem kabaretu Hrabi. Jak jesteście na imprezie, nie ma Aśki, Kamola i Łukasza a nadal jest Bajer - znak, że najwyższy czas spać. Jak się uważnie przyjrzycie Tomkowi, zauważycie, że posiada ciekawą twarz. Do tego wysoki, zawsze uśmiechnięty, ma w sobie coś czego nie ma ani Kamol, ani Łukasz, ani nawet Aśka.

 

    Inni o nim: Dla niewdzięcznej roli w "Jekyllu" poświęcił całą przepustkę z wojska (kto był, ten rozumie ogrom wyrzeczenia). Stary wiarus kabaretowy (Miłe Twarze, E.K., Pseudomin), dziś w formacji Hrabi. Właściciel twarzy, ciekawej osobowości scenicznej. O kulturę i oświatę walczył również niezłomnie w stołecznej "Dorożkarni".

 

 

 

Hobby Tomka

 

Chcecie zobaczyć Bajera jako:

Jeffa Goldbluma,albo jako Arnolda Schwarzeneggera,

albo jako Eddiego Murphy.

 

Ot drobiazg

 

 

 

Joanna Kołaczkowska

Dariusz Kamys

 

 

    Znany też jako Kamas, Kamasz, Kamyk, Kamis oraz Zizi...

 

   Zaczynał w kabarecie POTEM w 1984 roku. W 1999 kiedy zespół zakończył swoją działalność, Kamol założył z Grześkiem Halamą kabaret HiFi - zespół po trzyletniej działalności rozwiązał się, a Kamol znany z chorobliwego przywiązania do sceny założył kolejny - HRABI. Kamol jest motoremi liderem kabaretu. Silny psychicznie, niczego się nie boi, porażek też.

 

    Inni o nim: Wszechstronny mechanizm napędowy. Założyciel, tekściarz, aktor względnie lider takich formacji, jak Potem, Ciach, Hi-Fi, a obecnie Hrabi. Jego średnia pomysłów na minutę należy do najwyższych w kraju i w Wytwórni. Rekordzista Europy w nie zmontowanych materiałach. Najbłyskotliwszy leń Ziemi (Lubuskiej).

 

 

 

Hobby Kamola

 

Chcecie zobaczyć Kamola jako:

Leonardo DiCaprio, albo jako Clarka Gable,

albo jako Brada Pitt'a, albo Presleya.

 

Ot drobiazg

 

 

 

Joanna Kołaczkowska

Łukasz Pietsch - pianista i aktor kabaretu Hrabi

 

 

    Znany również jako Piecz, Pieczyński, Pietch, Peczt oraz Trzpiech.

 

   Łukasz to młodzież. Młoda młodzież, chociaż z czasem coraz mniej. Gdzie te czasy, kiedy Łukasz miał 18 lat? Oprócz kabaretu sercem związany był z zespołem muzycznym EVIDENCE. W Hrabi jest jedynym muzykiem :)

Muzyk w kabarecie to zwykle kłopot - jeśli oczywiście jest jakiś muzyk - schowany za swoim instrumentem jest przekonany, że nikt go nie widzi i może się ponudzić. W Hrabi nikt się nie może nudzić. Łukasz jest częścią zespołu i jest aktorem. I to coraz lepszym.

 

    Inni o nim: Pianista i aktor (w obu przypadkach gra jak z nut). Szara eminencja "Hrabi" (pozostali grają tak jak on im zagra). Ponadto pracuje społecznie dla biura miar w Sevres pod Paryżem jako oficjalny, międzynarodowy wzorzec pluszowego misia.

 

Hobby Łukasza

 

Chcecie zobaczyć Lopeza jako:

Johny Depp'a, albo jako Kate Winslet...

to już na pewno jako Shreka.

 

 

grafika: Michał Włodarczyk, www.wuem.pl

 

stronę opracowali: Aśka Kołaczkowska i Michał Włodarczyk (michau.wu@gmail.com)

 

grafika: Michał Włodarczyk, www.wuem.pl